Instagram Topluluk Üyelerine Ne Gibi Avantajlar Sunar?
Instagram Topluluk Üyelerine Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Instagram topluluğuna katılan üyelerine birçok aksiyon tanımaktadır. Üyelerine sağladığı avantajlar, Instagram'ı Instagram yapan tüm özelliklerdir. Bu avantajlar;

 • Instagram üyeleri, çeşitli efektler ve filtrelere sahip olarak ve düzenleyerek içerik paylaşma imkânına sahiptir. Paylaşacağız görselleri farklı boyutlarda ayarlayabilirsiniz. Paylaşma metninde, açıklama, etiket ve hashtag ekleyerek paylaşabilirsiniz.
 • Instagram'da paylaşılan videolarda da aynı şekilde efekt ve fitre kullanabilirsiniz. Fotoğrafta olduğu gibi etiket, hashtag ve açıklama ekleyerek videonuzu paylaşabilirsiniz.
 • Takipçilerinizle özel olarak konuşmak için dm kutusunu kullanabilirsiniz. Bu mesajları yalnızca siz görebilirsiniz. Ayrıca takipleşmediğiniz Instagram kullanıcılarının mesajları diğer kutusunda yer alacaktır.
 • Instagram üyeleri canlı yayınlar yaparak, takipçileri ile etkileşimini arttırabilirler. Bu canlı yayınların süresi 1 saate kadar olmaktadır. Canlı yayın sırasında takipçilerinizle konuşma imkânı yakalayabilirsiniz.
 • Üyelere sağladığı bir diğer avantaj ise hikâye paylaşımıdır. 24 saat geçerli olan fotoğraf ve videolarınızı hikâyeler bölümünde paylaşabilirsiniz.

Topluluk Üyelerinin Popüler Olması İçin Ne Yapılmalıdır?

 • Topluluk üyeleri popüler olabilmek için günlük olarak 2 ve 3 tane fotoğraf yüklemelidirler. Bu yüzden bir fotoğraf giriş periyoduna sahip olmalısınız.
 • Çekilen fotoğrafları Instagram filtreleri ile zenginleştirmelisiniz.
 • Aynı türde oluşan veya benzerlik gösteren içerikleri sıklıkla paylaşmamalısınız.
 • Başka bir üyeye ait olan fotoğrafları ve içerikleri paylaşmamalısınız.
 • Paylaşılan gönderilerinizde mutlaka konu ile ilgili ve popüler olan hashtag’ler kullanmalısınız.
 • Fotoğraflarınıza daha profesyonel bir etki yaratmak için siyah, beyaz ve gri tonların ağırlıkta olduğu kareler çekmelisiniz. Bu sizi bir sanatçıya dönüştürebilir.

Instagram Topluluk Üyelerinin Uyması Gereken Kurallar Nelerdir?

Instagram topluluk üyelerinin uygulamayı daha rahat ve güvenilir bir şekilde kullanması için uyması gereken kurallar vardır. Bu kuralların arasında sadece kendi fotoğraf ve videoları paylaşmanız gerektiği, başkalarının izni olmadan onlara ait herhangi bir fotoğraf ya da video paylaşmamanız gerektiği vardır. Instagram topluluk üyesi olmak için, öncelikle bu kurala dikkat etmeniz gerekir.

İlginizi çekebilir: Instagram’da Kaydırma Özelliği Nasıl Yapılır?

Instagram

İnstagram için eksik duyduğun tüm takipçiler bu sayfada!

Twitter

Twitter için eksikliğini hissettiğin tüm takipçi kitleleri burada!

Tiktok

Tiktok canlı yayın sınırı için takipçi arttırma servisi bu platformda!

Sipariş Takip